szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Angielski plus Akademia Filmowa New York Film Academy

Opis szkoły:

Kurs języka angielskiego organizowany jest przez szkołę językową EC English, wiodącą sieć szkół językowych, która posiada swoje ośrodki na Malcie, w Anglii oraz w USA. Doświadczeni wykładowcy oraz starannie opracowane programy zajęć dopasowane do potrzeb wiekowych uczestników to tylko niektóre z licznych zalet szkół w tej sieci. Szkoła posiada certyfikat jakości ISO 9001 oraz akredytacje organizacji ACCET i AAIP. Zajęcia filmowe prowadzone są przez wykładowców z New York Film Academy.

Szkoła EC English wielokrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Language Star Awards.


Szkoła EC English w Nowym Jorku zlokalizowana jest w samym centrum Manhattanu, przy słynnym Times Square. W sąsiedztwie szkoły znajdują się takie atrakcje jak drapacz chmur Empire State Building, Broadway z licznymi teatrami, Madison Square Garden czy znana ulica handlowa 5th Avenue. Szkoła w Nowym Jorku to najnowszy ośrodek sieci EC, który rozpoczął swoją działalność w 2009 roku. EC dysponuje 16 nowoczesnymi i komfortowo wyposażonymi salami wykładowymi, posiada laboratorium komputerowe, bibliotekę, bezprzewodowy Internet Wi-Fi  oraz dużą strefę do odpoczynku dla studentów.

Akredytacje szkoły:


Opis kursu:

Na cały kurs składają się minimum 4 tygodnie kursu General English i 4 tygodnie jednego z siedmiu programów  New York Film Academy.

Program zajęć skupia się na równomiernym doskonaleniu wszystkich umiejętności językowych: mówienia, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu. Celem kursu jest doskonalenie płynności wypowiedzi i rozumienia języka mówionego. Każda lekcja trwa 45 minut. Zajęcia odbywają się w grupie 12 osobowej (maksymalnie 14 osobowej)

Nieodłącznym elementem kursu są takie ćwiczenia językowe jak praca w grupach, dyskusje czy odgrywanie ról, które dają studentom dużo okazji do indywidualnej wypowiedzi. Odpowiednio dobrane do każdego poziomu zagadnienia pozwalają na urozmaicenie zajęć i szybki postęp w przyswajaniu języka.
Nauczyciele wykorzystują zarówno podręczniki renomowanych wydawnictw, jak i materiały autentyczne, tj. artykuły prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne. Wykorzystanie zróżnicowanych źródeł materiałów pomocniczych ma na celu zapoznanie studentów z językiem używanym na co dzień w różnych sytuacjach życia codziennego. Przed rozpoczęciem kursu określany jest poziom znajomości języka na podstawie testu pisemnego i rozmowy.


 W ramach zajęć w New York Film Academy uczestnicy mogą wybrać jeden z siedmiu programów:

Angielski plus kinematografia

Uczestnicy poznają sztukę tworzenia filmów podczas  zajęć teoretycznych oraz praktycznych warsztatów, na których będą mogli pracować nad reżyserowania własnego filmu. Od pierwszych zajęć uczestnicy programu będą mieli kontakt z kamerą filmową oraz staną przed wieloma wyzwaniami z jakimi na co dzień zmagają się reżyserzy. Oprócz pisania, wyreżyserowania, wyprodukowania i poprawiania własnych filmów będzie można pomagać innym uczestnikom kursu, wcielając się w rolę operatora zdjęć, asystenta operatora kamery czy głównego oświetleniowca.

Angielski plus cyfrowa produkcja filmowa

Bezpośrednia współpraca z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie obróbki filmowej, certyfikowanymi przez firmę Apple, umożliwia naukę profesjonalnej edycji filmów. Uczestnicy kursu skupią się m.in. na wnikliwej analizie struktury scenariusza, jego stylu i treści.

Angielski plus aktorstwo

Udział w kursie mogą brać zarówno początkujący jak i doświadczeni aktorzy, którzy chcą poznać nowoczesne techniki gry przed kamerą, a także poznać podstawy kreacji teatralnej. Uczestnicy programu będą uczyli się od najlepszych aktorów, scenarzystów, reżyserów i producentów, którzy doświadczenie zdobywali na Broadwayu i w lokalnych teatrach.

Angielski plus teatr muzyczny

Poznawanie różnych aspektów teatru muzycznego umożliwia doskonalenie wielu umiejętności. Program jest skierowany do osób umiejących śpiewać i tańczyć. Doświadczenie w występowaniu w teatrze muzycznym nie jest konieczne.

Angielski plus techniki animacji 3D

Uczestnicy opanują techniki i poznają narzędzia stosowane w tworzeniu animacji 3D. Ukończenie kursu umożliwia wybór dalszej ścieżki kariery w filmie, na rynku gier komputerowych czy w sektorze reklamy.

Angielski plus produkcja filmowa

Kurs ma na celu wyjaśnienie jednej z najważniejszych i najmniej zrozumiałych profesji w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Uczestnicy wezmą udział w projekcie (opartym na książce, scenariuszu filmowym lub telewizyjnym show), analizując kolejne elementy produkcji - dźwięk, scenariusz, casting, budżet, plan produkcji, marketing i dystrybucję.

Angielski plus fotografia

Profesjonalne wskazówki dotyczące estetycznej, technicznej i biznesowej strony robienia zdjęć są udzielane w trakcie praktycznych zajęć z użyciem najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania.


Dni wolne od zajęć:

1 stycznia, 20 stycznia, 17 lutego, 26 maja,
4 lipca, 1 września, 13 października, 11 listopada, 27 listopada, 28 listopada, 25 grudnia

Dostępność:w ciągu rokuLekcji/Tydzień:20 lekcji na kursie GE i 30/tydz. New York Film Ac
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:8-10 osób
Czas trwania:min. 8 tygodniData rozpoczęcia:data w zależności od wybranej opcji w New York Film Academy
Godziny zajęć:rano i po południuPoziom języka:Upper-Intermediate
Wiek:od 18 lat  

Zakwaterowanie:

EC English oferuje zakwaterowanie u rodzin goszczących oraz w trzech rezydencjach.

Rodziny goszczące
Czy jest lepszy sposób na szlifowanie angielskiego niż mieszkanie z amerykańską rodziną? Opcję mieszkania u rodziny goszczącej polecamy osobom mniej ceniącym niezależność i chcących poznać tradycję i zwyczaje Nowojorczyków. Szkoła współpracuje ze sprawdzonymi rodzinami goszczącymi, które chętnie przyjmują studentów z różnych stron świata.
Uczestnik kursu może zamieszkać u rodziny goszczącej, która mieszka w przestronnym domu lub w apartamencie. Pokoje oferowane studentom są standardowo wyposażone w łóżko, biurko, szafkę nocną, komodę, szafę. Dodatkowo studenci mają swobodny dostęp do pomieszczeń ogólnodostępnych takich jak salon, kuchnia, jadalnia itd. Niektórzy gospodarze mogą określić dodatkowe zasady korzystania z kuchni lub łazienki.
Rodziny oferują wyżywienie w opcji BB (śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje).

Economy Residence (bez wyżwyienia)
Tę formę zakwaterowania polecamy osobom, które cenią niezależność, chcą zawrzeć nowe znajomości z innymi uczestnikami kursów EC English, ale nie mają dużych oczekiwań co do standardu.
92nd Street Y Residence zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie Manhattanu, dojazd do szkoły zajmuje ok. 30 minut.
W rezydencji dostępne są pokoje jedno i dwuosobowe, łazienki i toalety zlokalizowane są na korytarzach (1 łazienka przypada na około 7 osób). Pokoje są standardowo urządzone, wyposażone są w łóżko, szafkę nocną, szafę. Do dyspozycji są ogólnodostępne kuchnie (na każdym piętrze), gdzie można przygotować posiłek, pralnia oraz bardzo dobrze wyposażone centrum Fitness.
Na terenie całej rezydencji dostępny jest Internet Wi-Fi. Rezydencja posiada 24 godzinną ochronę.

Superior Residence
(bez wyżywienia)
Propozycja dla osób ceniących niezależność i mających wyższe wymagania co do standardu zakwaterowania.
New Yorker Residence zlokalizowana jest niedaleko Time Square, w pieszej odległości od szkoły (około 8 minut). Do dyspozycji uczestników są w pełni urządzone, klimatyzowane pokoje jedno i dwuosobowe z łazienką oraz telewizorem. W rezydencji można skorzystać z ogólnodostępnej kuchni, pralni oraz sali fitness. Internet Wi-Fi jest dostępny w całym budynku.

Summer Residence
(bez wyżywienia)
Ta opcja dostępna jest jedynie w sezonie letnim. Rezydencja zlokalizowana jest na Manhattanie, niedaleko Central Parku, około 30 min. jazdy komunikacją miejską od szkoły. Do dyspozycji uczestników są komfortowo urządzone, klimatyzowane pokoje dwuosobowe z łazienkami, ledowym telewizorem, lodówką i mikrofalówką.
W rezydencji można skorzystać z ogólnodostępnej kuchni, pralni, sali fitness, wspólnego pokoju wypoczynkowego wyposażonego w sprzęt multimedialny, pokoju gier oraz biblioteki. Internet Wi-Fi jest dostępny w całym budynku.


Zajęcia dodatkowe:

Uzupełnieniem nauki jest organizowany przez szkołę program zajęć pozalekcyjnych, który umożliwia praktyczne doskonalenie wiedzy zdobytej na zajęciach oraz poznawanie kraju, jego tradycji i interesujących miejsc.
W programie zajęć pozalekcyjnych znajdują się między innymi: zwiedzanie Nowego Jorku, wizyta w Bronx Zoo, wycieczka na Staten Island, wizyta w Radio City, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, zwiedzanie Statuy Wolności oraz Empire State Building. Wieczorami organizowane są m.in.: pokazy filmów w Bryant Park, rejsy wycieczkowe, gra w baseball, wizyta w Hard Rock Cafe, spacer po Central Parku, wyjście na kręgielnię, wyjście do kina IMAX, wizyta w Muzeum Figur Woskowych i wiele innych.

Przykładowe ceny w Nowym Jorku
Big Mac $3.39; kanapka $6, kawa w kawiarni $3, 1 litr mleka $1.35, 2 litry wody $2.69, bochenek chleba $2, posiłek w średniej jakości restauracji $15 - $25,karta SIM $29, bilet do kina $12

Cennik

Rodzaj kursu 8 tygodni
Angielski plus kinematografia 5630 USD
Angielski plus cyfrowa produkcja filmowa 5630 USD
Angielski plus aktorstwo 5630 USD
Angielski plus teatr muzyczny 5680 USD
Angielski plus techniki animacji 3D 7330 USD
Angielski plus produkcja filmowa 5630 USD
Angielski plus fotografia 5680 USD

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego - 20 lekcji tygodniowo 4 tygodnie plus 30 godzin zajęć w New York Film Academy w ramach wybranego programu
 • Test wstępny i certyfikat końcowy
 • Program zajęć pozalekcyjnych (poza biletami wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczkami)
 • Opłata rejestracyjna szkoły EC 150 USD
 • Podręcznik i materiały do nauki

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Nowego Jorku
 • Transfer z/na lotnisko - 165 USD w jedną stronę.
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Płatne zajęcia dodatkowe dla dorosłych (wycieczki i bilety wstępu)
 • Ubezpieczenie
 • Zakwaterowanie (ceny za 1 tydzień):
  Rodzina goszcząca BB (śniadania), pokój 1-os. - 290 USD, HB (śniadania i obiadokolacje)- 370 USD
  Economy Residence - pokój 1-os. - 415 USD
  Superior Residence - 520 USD
  Summer Residence - 420 USD

 • Dopłata do zakwaterowania u rodzin goszczących na Manhattanie - 160 USD/tydzień
 • Dopłata sezonowa do zakwaterowania u rodzin goszczących - 25 USD/tydzień
 • Opłata rezerwacyjna za zakwaterowanie - 80 USD

...............................................................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+