szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Kurs języka angielskiego w USA - Rapid Progress 30, RENNERT Nowy Jork - 30 lekcji tygodniowo

Opis szkoły:

Szkoła językowa Rennert Bilingual w Nowym Jorku już od 1973 roku organizuje kursy języka angielskiego.

Oferta szkoły skierowana jest zarówno do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę językową w konkretnym kierunku (biznes, ekonomia, film, sztuka, moda) jak i dla tych, którzy chcieliby połączyć wakacyjną naukę języka angielskiego wraz ze zwiedzaniem najbardziej ekscytującego miasta świata.
Szkoła prowadzi również kursy dla specjalistów różnych dziedzin, kursy prowadzone są w mini grupach.Budynek szkoły zlokalizowany jest przy 45 Wschodniej ulicy; zajęcia odbywają się w klasach położonych na 16 i 17 piętrze wieżowca, z którego rozpościera się widok na Nowy Jork. Wszystkie sale wyposażone są w system audiowizualny. Studenci mogą korzystać z sali komputerowej, internetu, książek, interaktywnych słowników, materiałów do egzaminów TOEFL i TOEIC oraz wielu innych pomocy naukowych.
RENNERT Bilingual,posiada akredytację Wydziału Oświaty stanu Nowy Jork, jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń: IALC - International Association of Language Centers, NAFSA - National Association of Foreign Students Advisors oraz FYITO - Federation of International Youth Travel Organizations.
Akredytacje szkoły:

Opis kursu:

Kurs intensywny obejmuje 30 lekcji tygodniowo. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców - w międzynarodowych grupach, przy użyciu metody komunikacyjnej. Kurs polecamy zarówno początkującym jak i zaawansowanym studentom. Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek w ciągu całego roku (z wyjątkiem kursów dla początkujących, które zaczynają się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca). Zajęcia odbywają się na 10 poziomach zaawansowania (Beginner-Advanced) w godzinach od 9:00 do 13:30 oraz w godzinach popołudniowych od 14:30 do 16:30.

Dostępność:w ciągu rokuLekcji/Tydzień:30
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:max 10
Czas trwania:minimum 2 tygodnieData rozpoczęcia:dowolny poniedziałek 2015 (początkujący - pierwszy pn mięsiąca)
Godziny zajęć:rano i po południuPoziom języka:dowolny
Wiek:od 17 lat  

Zakwaterowanie:

Szkoła oferuje różne rodzaje zakwaterowania, u rodziny goszczącej (Manhattan i dzielnice Brooklyn i Queens), w apartamentach lub w rezydencji.

RODZINY GOSZCZĄCE
Pobyt u rodziny goszczącej to niepowtarzalna okazja aby pomieszkać z 'prawdziwymi' nowojorczykami, poznać ich styl życia oraz posługiwać się językiem angielskim w naturalnym otoczeniu.

Manhattan - uczestnicy będą zakwaterowani w typowych nowojorskich apartamentowcach, w pokojach jednoosobowych (łazienka zazwyczaj dzielona jest z gospodarzami), w odległości ok. 20-35 minut metrem, autobusem lub pieszo od szkoły. Wyżywienie w formie śniadań od poniedziałku do niedzieli. Dodatkowo można zamówić również obiadokolacje (5 dni /tydzień).

Brooklyn/Queens
- uczestnicy będą zakwaterowani w odległości ok. 40-60 minut drogi metrem od szkoły, w domach, rzadziej w apartamentowcach, w pokojach jednoosobowych; pokoje dwuosobowe dostępne są wyłącznie dla dwóch osób przyjeżdżających razem (łazienka zazwyczaj dzielona z gospodarzami). Wyżywienie obejmuje śniadania od poniedziałku do piątku. Dodatkowo można zamówić obiadokolacje (5 lub 7 dni/tydzień).

APARTAMENTY
Zakwaterowanie w apartamentach to okazja na spróbowanie samodzielnego życia na Manhattanie, w komfortowych, w pełni wyposażonych i umeblowanych mieszkaniach, wraz z innymi współlokatorami. Apartamenty są koedukacyjne.

Midtown East Executive Apartments
- to komfortowo i nowocześnie urządzone dwupokojowe apartamenty. zlokalizowane w pieszej odległości od szkoły. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych, apartament jest dzielony z innym uczestnikiem kursu w szkole Rennert. Apartamenty są koedukacyjne.

Midtown East Penthouse Apartment - zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych w mieszkaniu dzielonym z dwiema lub trzema innymi osobami. Do dyspozycji studentów pozostaje wspólna kuchnia (z pełnym wyposażeniem), łazienka, telefon oraz bezprzewodowy Internet. Apartamenty zlokalizowane są w pieszej odległości od szkoły. Pobyt minimum 2 tygodnie.

Upper Manhattan East Apartments - zakwaterowanie w pokojach jedno lub dwuosobowych w mieszkaniach dzielonych z innymi studentami szkoły Rennert. Mieszkania są w pełni wyposażone i umeblowane. Zakwaterowanie nie obejmuje wyżywienia. W szkole można wykupić dodatkowe karnety na śniadania i/lub lunche, które można zrealizować w różnych lokalnych barach i restauracjach w pobliżu szkoły. Pobyt minimum 2 tygodnie.REZYDENCJE
Wybierając zakwaterowanie w rezydencji, studenci będą mieli okazję na bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale i z całego świata. Rezydencje zlokalizowane są w bezpiecznej okolicy. Dostępne są pokoje jedno lub dwuosobowe, z dzielonymi łazienkami na każdym piętrze.

Rezydencja De Hirsch Residence  at the 92nd Street "Y" - zlokalizowana jest w odległości ok. 20 min. metrem od szkoły. Na każdym piętrze zamieszkuje około 20-45 rezydentów, którzy mają do wspólnej dyspozycji kuchnię (wraz z lodówką, zamrażarką, kuchenką, kuchenką mikrofalową), telefon oraz łazienkę. Pokoje wyposażone są w zamykaną na klucz szafę, stół, komodę oraz klimatyzację. W rezydencji znajduje się również pralnia, sala telewizyjna, basen oraz sala gimnastyczna. Niektóre pokoje posiadają łącze Internetowe (stałe łącze lub telefon). Internet jest również dostępny w bibliotece (1 sesja=20 minut). Ten rodzaj zakwaterowania polecany jest głównie młodym uczestnikom. Minimalny czas pobytu obejmuje 4 tygodnie. Cena obejmuje korzystanie z biblioteki,
sali gimnastycznej oraz Internetu.

Rezydencja Vanderbilt YMCA - zlokalizowana jest w odległości 5 minut piechotą od szkoły. Na każdym piętrze zakwaterowanych jest około 25 - 30 studentów, którzy mają do wspólnej dyspozycji łazienkę oraz telefon. Kuchnia oraz Internet nie są dostępne. Pokoje są małe; dwuosobowe przydzielane są tylko osobom przyjeżdżającym razem. W każdym pokoju znajduje się biurko, komoda, telewizor, budzik oraz klimatyzacja. Ponadto, w rezydencji znajduje się pralnia, depozyt, basen oraz sala gimnastyczna. Wyżywienie obejmuje śniadanie 5 dni w tygodniu. Ten rodzaj zakwaterowania polecany jest osobom chcącym mieszkać jak najbliżej szkoły i jednocześnie być w centrum Nowego Jorku. Maksymalny czas pobytu to 90 dni. Po upływie 4 tygodni możliwa jest konieczność przeniesienia do innego pokoju. Cena obejmuje korzystanie z basenu oraz sali gimnastycznej. Minimalny czas zakwaterowania to 4 tygodnie.

1760 3rd Avenue Residence (97th Street, New York, NY 10029) - summer
Rezydencjia 1760 zajmuje 18-piętrowy niedawno odnowiony budynek, zlokalizowany w części Manhattanu zwanej Upper East Side. W pobliżu rezydencji znajduje się Central Park, Museum Mile, Carl Shultz Park oraz liczne restauracje, sklepy i atrakcje kulturowe.
Dostępne są pokoje dwuosobowe, każdy wyposażony jest w łóżko, biurko, krzesło, szafkę oraz pościel i ręczniki dla każdego studenta.
Każdy pokój posiada łazienkę oraz wyposażony jest w klimatyzację, lodówkę, kuchenkę mikrofalową, TV i DVD oraz dostęp do Internetu (wymagany własny laptop i kabel ethernet). W rezydencji dostępna jest również kuchnia, pralnia z automatami na monety (2 USD/1 pranie, 2 USD/1 suszenie) oraz pokój wypoczynkowy ze stołem bilardowym. Rezydencja zlokalizowana jest w odległości około 20-30 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły Rennert. Koszt tygodniowego biletu komunikacji miejskiej wynosi około 35 USD.

Pobyt minimum 1 tydzień.


Zajęcia dodatkowe:

Głównym założeniem szkoły w opracowywaniu programu zajęć dodatkowych jest umożliwienie studentom nauki języka angielskiego w szerszym kontekście, niż ten, oferowany wyłącznie przez zajęcia lekcyjne. Dlatego celem programu zajęć dodatkowych jest zapewnienie studentom jak największej ilości wycieczek po różnych częściach Nowego Jorku.

Uczestnicy mają okazję odwiedzić: Central Park, Museum of Modern Art, Yankee Stadium, kluby muzyczne, międzynarodowe restauracje oraz różne, charakterystyczne dzielnice miasta. Zajęcia dodatkowe uwzględniają też różnorodne zainteresowania studentów (muzyka, sztuka, architektura, teatr, sport, wzornictwo, kultura amerykańska, kuchnia). Znaczna część zajęć dodatkowych obejmuje darmowe dodatkowe zajęcia językowe (skupiające się na czytaniu, pisaniu, słownictwie), podczas których studenci mają okazję na doskonalenie swoich umiejętności oraz poszerzenie swojej wiedzy z zakresu gramatyki, slangu amerykańskiego, idiomów oraz innych specjalistycznych zagadnień.


Cennik

Czas trwania Tylko kurs Kurs+rodzina goszcząca 1-os.BB (Manhattan) Kurs+rodzina goszcząca 1-os.BB (Brooklyn/Queens)
2 tygodnie 1136 USD
2271 USD
1931 USD
3 tygodnie 1592 USD
3247 USD
2737 USD
4 tygodnie 2048 USD
4223 USD
3543 USD

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego - 30 lekcji / tydzień
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny
 • Materiały do nauki (pierwszy podręcznik) - 69 USD
 • Dostęp do Internetu
 • Certyfikat uczestnictwa w kursie
 • Opłaty rejestracyjne szkoły - 155 USD  kurs, 95 USD za organizację zakwaterowania

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Nowego Jorku
 • Transfer z lotniska? LaGuardia/JFK Airport -  205 USD, Newark 250 USD - w 1 stronę
 • Dopłata do obiadokolacji przy zakwaterowaniu u rodzin goszczących: Manhattan 105 USD /5 w tygodniu, Brooklyn/Queens 63 USD/ 5 w tygodniu; 95 USD/ 7 w tygodniu
 • Depozyt zwrotny za zakwaterowanie w apartamentach (płatne na miejscu) - 300 USD
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Koszty wizowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu - około 50 PLN/tydzień
 • INNE OPCJE ZAKWATEROWANIA:
  1. REZYDENCJA De Hirsch Residence
  - 490 USD/tydzień, dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2015 + 35 USD/tydzień
  2. REZYDENCJA Vanderbilt YMCA - 510 USD/tydzień, dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2015 + 35 USD/tydzień
  3. 1760 3rd Avenue Residence - 440 USD/tydzień (pokój dwuosobowy), dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2014 + 25 USD/tydzień

  4. Midtown East Executive Apartments - 775 USD/tydzień, dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2015 + 25 USD/tydzień
  5. Midtown East Penthouse Apartment - 675 USD/tydzień, dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2015 + 25 USD/tydzień
  6. Upper Manhattan East Apartments - 475 USD/tydzień w pokoju jednoosobowym, 385 USD/tydzień w pokoju dwuosobowym, dodatek sezonowy pomiędzy 29.06 a 27.09. 2015 + 20 USD/tydzień
   

...................................................................................................................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+