szukaj kursów / obozów

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+    
 
 

 

Zakwaterowanie

 

 

 

Wszystkie współpracujące z nami szkoły językowe oferują swoim kursantom zakwaterowanie na czas uczestnictwa w kursie.

Generalnie szkoły oferują następujące typy zakwaterowania:

 

Rodziny goszczące

To najpopularniejszy typ zakwaterowania. Są starannie wyselekcjonowane i stale nadzorowane przez przedstawicieli szkoły. Mieszkanie u rodziny goszczącej to dosonała okazja na poznanie kultury i zwyczajów, zasmakowania w tamtejszej kuchni. jest to także dodatkowa okazja na szkolenie jeżyka obcego.

Wybierając ten rodzaj zakwaterowania należy mieć na uwadze fakt, że trzeba respektować zasady i zwyczaje panujące w danym domu, należy informować telefonicznie o możliwych spóźnieniach na posiłki, czy późniejszych powrotach do domu, korzystać z kuchni i łazienki w taki sposób jak robią to domownicy, itp.

Ta forma zakwaterowania jest również popularna wprzypadku wyjazdów na kursy i obozy językowe dla młodzieży i dzieci.

Studenci zazwyczaj zamieszkują w pokojach pojedynczych lub podwójnych, o różnym zakresie wyżywienia.

 

Rezydencje szkolne

Więle szkół posiada rezydencje, gdzie oferuje zakwaterowanie dla swoich kursantów. Rezydencje mają różny standard. Niektóre rezydencje posiadają pokoje jednoosobowe z łazienkami, apartamenty z kuchnią, do dyspozycji jest pralnia, kuchnia, sala komputerowa, salon wypoczynkowy. Są również rezydencje skromniej wyposażone. Każda oferta kursu, czy obozu językowego zawiera szczegółowy opis zakwaterowania, który dostępny jest przy wyjeździe do konkretnej szkoły.

Bardzo często zakwaterowanie na obozach językowych, czy kursach językowych dla młodzieży zoragnizowane jest w rezydencjach należących do szkół. Wówczas młodzież jest pod stałą opieką kadry zagranicznej.

 

Domy studenckie/schroniska młodzieżowe

szczególnie polecane osobom, które cenią sobie niezależność, a czas nauki spędzić chcą w towarzystwie rówieśników z krajów całego świata. W schroniskach młodzieżowych zazwyczaj nie jest oferowane wyżywienie, a posiłki można przygotować w ogólnodostępnej kuchni. Proszę mieć na uwadze, że w hostelach mieszkają nie tylko studenci szkół, ale również turyści.

hotele - wybierane raczej przez osoby dorosłe, ceniące sobie wysoki standard i komfort.

 

HOTELE/ APARTAMENTY

Wszystkim, którzy cenią sobie zupełną niezależność, lub wyjeżdżającym z dziećmi na kursy rodzinne polecamy zawaterowanie w hotelu lub apartamentach. Polecamy nasze pośrednictwo w zakresie rezerwacji hoteli i apartamentów w atrakcyjnych cenach, bez dodatkowych opłat. Możemy zarezerwawać apartamenty i hotele w dowolnym standardzie w dowolnej lokalizacji.

 

 

Wykupienie mieszkania za pośrednictwem szkoły nie jest absolutną koniecznością, czy warunkiem uczestniczenia w kursie przez nią organizowanym. Można znaleźć mieszkanie we własnym zakresie, wykorzystując swoje osobiste kontakty (rodzina, znajomi). Jednak z doświadczenia naszych klientów wynika, że skorzystanie z oferty szkoły w tym zakresie stwarza zawsze najmniej problemów.