szukaj kursów / obozów

Rok szkolny lub semestr w Irlandii

 

Program Rok Szkolny za Granicą przygotowany został przez organizację edukacyjną High Schools International (HSI), która od 1988 roku specjalizuje się w organizowaniu międzynarodowych programów edukacyjnych dla młodzieży z całego świata. HSI posiada swoje biura w Dublinie (Irlandia), Brighton (Wielka Brytania), Chicago i Pensylwanii (USA) oraz w Brisbane (Australia).

 

Zespoły lokalnych koordynatorów programu, doświadczonych i przygotowanych do pracy z młodzieżą różnych narodowości, zapewniają uczniom wsparcie oraz opiekę podczas całego pobytu w zagranicznej szkole. Na ich profesjonalną pomoc zarówno w problemach związanych z nauką, jak i w razie nagłego zdarzenia, młodzież może liczyć przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 

Irlandia od wielu lat zachęca uczniów z innych krajów do rozpoczęcia nauki w tutejszych szkołach. Irlandczycy cieszą się opinią narodu otwartego i gościnnego, który ceni życie rodzinne. Odzwierciedleniem tej opinii jest wysoki standard rodzin goszczących i szkół.

 

System edukacji w Irlandii jest uznawany za jeden z najlepszych w Europie. Absolwenci szkół irlandzkich z łatwością znajdują zatrudnienie w międzynarodowych firmach, które chętnie zakładają tu swoje siedziby, korzystając z doświadczenia i wiedzy byłych uczniów. Odsetek osób kończących studia w Irlandii jest bardzo wysoki, podobnie jak liczba absolwentów szkół średnich.

 

Co obejmuje program?

 

W ramach programu Rok Szkolny za Granicą, HSI zapewnia cały pakiet usług, obejmujący: wybór odpowiedniej szkoły, wybór zakwaterowania, opiekę oraz konsultacje podczas całego pobytu.

 

Opcje programów do wyboru:

 

 

Ważne: ograniczona liczba miejsc dla programów trwających 1 semestr (programy trwające 1 semestr nie są dostępne w przypadku wyboru ostatniego semestru w roku szkolnym).

 

Uczniowie, którzy nie znają języka angielskiego na wymaganym poziomie muszą wziąć udział w dodatkowych zajęciach języka angielskiego zanim będą mogli uczestniczyć we wszystkich zajęciach według regularnego programu nauczania. Kurs można odbyć w Polsce lub po przyjeździe do Irlandii. Po osiągnięciu wymaganego poziomu znajomości języka angielskiego, uczeń może dołączyć do zajęć według regularnego programu nauczania.

 

Kto może uczestniczyć w programie?

 

  • Uczniowie, którzy chcą spędzić semestr lub rok nauki w Irlandii, poznać styl życia Irlandczyków oraz doskonalić język angielski.

  • Uczniowie, którzy chcieliby podjąć studia na uniwersytecie w Irlandii lub Wielkiej Brytanii (co najmniej 2 lata nauki w szkole średniej mogą być wymagane aby podjąć studia na uniwersytecie).

  • Uczniowie, którzy chcieliby zdobyć pełne wykształcenie w irlandzkiej szkole średniej (12/13-18 lat)

 

Warunki udziału w programie

 

  • Wiek 13 – 18 lat

  • odpowiedni poziom znajomości języka angielskiego (co najmniej Intermediate)

  • średnia ocen z ostatnich 2 lat nauki powinna wynosić co najmniej 4

  • dobry ogólny stan zdrowia

  • pozytywne nastawienie do udziału w programie, samodzielność, umiejętność zaadaptowania się w nowym środowisku i obcej kulturze