szukaj kursów / obozów

Zakwaterowanie


Warunki zakwaterowania i najbliższe otoczenie stanowią istotny element udanego pobytu w Wielkiej Brytanii i efektywnej nauki w nowej szkole. Do wyboru pozostają dwie opcje zakwaterowania: rodzina goszcząca lub akademik.


Rodziny goszczące


Wszystkie rodziny goszczące, biorące udział w programie, są bardzo starannie wybierane, a wiele z nich współpracuje z HSI od wielu lat. Studenci mają zapewniony pobyt we własnym jednoosobowym pokoju.
Niektóre rodziny mogą gościć jeszcze innych zagranicznych studentów, dlatego przed rozpoczęciem programu, student będzie musiał wyrazić zgodę na taką formę zakwaterowania. Rodziny zapewniają wyżywienie w formie dwóch posiłków dziennie (śniadanie i obiadokolacja) od poniedziałku do piątku oraz trzech posiłków dziennie (śniadanie, lunch i obiadokolacja) w soboty i niedziele oraz w czasie dni świątecznych. W czasie trwania programu, od poniedziałku do piątku, studenci mogą wykupić dodatkowy lunch w szkole, w cenie około 4-5 GBP dziennie.
Zakwaterowanie u rodzin goszczących dostępne jest od jednego do dwóch dni przed rozpoczęciem semestru oraz jeden dzień po zakończeniu semestru. Program nie obejmuje zakwaterowania w czasie Świąt Bożego Narodzenia Wielkanocy oraz zakwaterowania dla studentów przyjeżdżających przed datą rozpoczęcia semestru lub pozostających po zakończeniu semestru. Każdy dodatkowy nocleg płatny jest 25 GBP/noc.


Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dostępne jest dla uczniów, którzy ukończyli 16 lat.


Akademik


Szkolne akademiki oferują zakwaterowanie w pokojach kilku lub kilkunastoosobowych (zwłaszcza młodsze dzieci) oraz w pokojach jedno lub dwuosobowych. Łazienki oraz toalety w akademikach są dzielone.
Pokoje, w których zakwaterowane są młodsze dzieci, mogą pomieścić od 4 do 15 osób. Pokoje są przestronne, każdy student ma wydzieloną własną przestrzeń zarówno do spania/odpoczynku jak i do nauki. Do dyspozycji każdego ucznia pozostaje łóżko, szafa oraz bardzo często również małe biurko.
Wszystkie akademiki poddawane są regularnej inspekcji Departamentu Zdrowia. Wyżywienie obejmuje trzy posiłki dziennie.


Szkoły z akademikami są nieczynne w okresie przerw międzysemstralnych oraz w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a niektóre szkoły również w jeden weekend w czasie semestru (tzw. exeat weekend). Na czas przerwy między semestrami oraz dwóch weekendów exeat w każdym semestrze, HSI zapewnia wszystkim uczniom, którzy zdecydują się pozostać w UK zastępcze zakwaterowanie u rodzin
goszczących.
Zakwaterowanie w akademiku wiąże się z dzieleniem swojego codziennego życia z dużą grupą innych uczniów i braku prywatności. Należy pamiętać, że rozkład dnia w akademiku wyznaczony jest z góry i wszyscy uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu. Aby pobyt w akademiku był udany, uczniowie powinni umieć szybko zintegrować się z nową grupą, nie mieć trudności w szybkim nawiązywaniu nowych znajomości i chętnie brać udział w zajęciach grupowych i sportowych.