szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Kurs języka niemieckiego dla całej rodziny w mieście Heidelberg, F+U

Opis szkoły:

F+U Academy of Languages to wyjątkowa szkoła, należąca do grupy F+U, która posiada swoje ośrodki na całym świecie i zalicza się do największych szkoł językowych na terenie Niemiec. Na kursy językowe w Heidelbegu uczęszcza rokrocznie ponad 9500 kursantów z ponad 100 krajów.

Dzięki 70 salom wyposażonym w sprzęt multimedialny (latem do 85 sal), trzem salom z 50 komputerami, darmowym dostępem do Internetu oraz WLAN, małej bibliotece oraz zapewne dzięki centralnej lokalizacji Akademia Językowa F+U spełnia wszystkie wymagania, aby zapewnić niezapomniane przeżycia podczas pobytu na kursie w Heidelbergu.Dziewięć akademików z 450 pokojami, apartamentami, hotel będący własnością szkoły oraz liczne rodziny goszczące oferują kursantom spoza Heidelbergu zakwaterowanie
przez cały rok. Poprzez specjalizację w nauczaniu języka niemieckiego (Deutsch als Fremdsprache) Akademia Językowa F+U należy do światowych oferentów kursów języka niemieckiego, zarówno w formie intensywnej rano, po południu, jak i w ramach kursów wieczorowych
Heidelberg to nowoczesny ośrodek gospodarczy i naukowy międzynarodowej sławy.Swoją siedzibę maja tu pełen tradycji Uniwersytet, Heidelberska Akademia Nauk, Niemiecki Centrum Badań Onkologicznych, pięć instytutów Max-Planck, Europejski Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL), Print Media Academy (PMA), Heidelberger Druckmaschinen, Instytut SAS oraz inne liczne centra badawcze międzynarodowych koncernów. Obfitość centrów naukowych sprzyja dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu, co czyni go jednym z największych centrów naukowych w Niemczech. Heidelberg należy do najważniejszych centrów kulturalnych w Niemczech, a niezliczone muzea oraz teatry są jednoznacznym tego dowodem.

                                                Akredytacje szkoły:

Opis kursu:

KURS DLA DZIECI W WIEKU 6-15 LAT

Kursy dla juniorów prowadzone są w trzech grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat, na poziomach od A1 do B1. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do12:15 w grupach międzynarodowych, ok 10 osobowych. Każda lekcja trwa 45 minut i prowadzona jest przez native speakers. Program zajęć skupia się przede wszystkim na doskonaleniu umiejętności komunikowania się w języku niemieckim w różnych codziennych sytuacjach, nie na nauce gramatyki.

W szkole można wykupić dla dzieci lunch (12:30-13:30, od poniedziałku do piątku) oraz pakiet zajęć popołudniowych (13:30-17:00, od poniedziałku do soboty),

KURS DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 16 + i DOROSŁYCH

Program kursu ogólnego obejmuje doskonalenie wszystkich umiejętności językowych, przede wszystkim rozumienia ze słuchu, mówienia i czytania oraz ćwiczenie gramatyki.
Lektorzy prowadzą zajęcia w sposób interaktywny, włączając do udziału w zajęciach wszystkich studentów w grupie. Tematyka zajęć nawiązuje do rozmaitych sytuacji życia codziennego. Kurs skupia się na praktycznym wykorzystywaniu języka niemieckiego, dzięki czemu uczestnicząc w zajęciach w wymiarze 4 lekcji dziennie, studenci zdobywają solidne podstawy do swobodniejszego porozumiewania się w języku niemieckim oraz poznają lepiej niemiecką kulturę i obyczaje. Zajęcia odbywają się od 9:00 do 12:15 od poniedziałku do piątku.Przed rozpoczęciem kursu każdy uczestnik musi napisać test sprawdzający poziom znajomości języka, po którym dobrany będzie do grupy odpowiadającej jego umiejętnościom językowym. Po zakończeniu kursu studentom wręczany jest certyfikat.

Dostępność:kurs wakacyjnyLekcji/Tydzień:20
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:10
Czas trwania:minimum 1 tydzieńData rozpoczęcia:każdy poniedziałek między 3.07 a 21.08.2017
Godziny zajęć:ranoPoziom języka:Beginner - Advanced
Wiek:od 6 lat  

Zakwaterowanie:

Do wyboru jest zakwaterowanie w rezydencji, u rodzin goszczących lub apartamentach

Apartamenty - to najbardziej komfortowa opcja zakwaterowania na rodzinnych kursach językowych. Apartamenty mieszczą się w urokliwych kamienicach zlokalizowanych w niewielkiej odległości od siedziby szkoły (od 1 do 3 km), są dobrze wyposażone (w większości prócz standardowego wyposażenia dostępna jest pralka, a jeżeli nie - wówczas do miejskiej pralni jest nie więcej niż kilkaset metrów) i komfortowo urządzone.
Rodziny goszczące są starannie wybierane przez szkołę. Większość domów znajduje się około 10-50 minut drogi od budynku szkoły. Studentom oferowane pełne wyżywienie ze śniadaniem i obiadokolacją, bądź samym śniadaniem. Łazienka dzielona jest z pozostałymi domownikami. W niektórych domach możliwe jest skorzystanie z Internetu za dodatkową opłatą. Raz w tygodniu istnieje możliwość wyprania swoich rzeczy.

Rezydencja - w każdej rezydencji do wyboru są pokoje jedno bądź dwuosobowe. Do dyspozycji studentów jest w pełni wyposażona kuchnia. Kursantom mieszkającym w rezydencji nie zapewnia się wyżywienia, jednak istnieje możliwość zamówienia śniadania i obiadu w pobliskich restauracjach. Na terenie całej rezydencji dostępny jest bezprzewodowy Internet (Wi-Fi).

Zajęcia dodatkowe:

Pakiet zajęć popołudniowych dla dzieci  (13:30-17:00, od poniedziałku do soboty) obejmuje np.: zwiedzanie Heidelberga, wycieczkę łodzią po rzece Neckar, wizytę w zoo, zwiedzanie zamku, zajęcia, sportowe, piknik nad rzeką, mini-golf, czy wyjście na basen.
Dorośli mogą czas wolny spędzić na zwiedzaniu miasta, zakupach lub odpoczynku albo wziąć udział w organizowanych przez szkołę zajęciach dodatkowych (w programie zaplanowane są wycieczki m.in. do Zamku Heidelberg, ZOO oraz licznych muzeów.Cennik

Czas trwania Tylko kurs (1 rodzic + 1 dziecko) Kurs + zakwaterowanie u rodzin goszczących BB (1 rodzic + 1 dziecko) Kurs + zakwaterowanie w apartamencie bez wyżywienia)
2 tygodnie 740 EUR
1615 EUR
1705 EUR
3 tygodnie 1060 EUR
2330 EUR
2445 EUR
4 tygodnie 1380 EUR
3050 EUR
3185 EUR

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka niemieckiego - 20 lekcji tygodniowo dla dziecka i 20 lekcji tygodniowo dla rodzica
 • Test wstępny i certyfikat końcowy
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybranej opcji (dla dziecka i rodzica)
 • Dostęp do Internetu w szkole
 • Opłaty rejestracyjne szkoły i opłaty za organizację zakwaterowania przez szkołę
 • Materiały do nauki

Dodatkowe koszty:

 • Dojazd do Heidelberg
 • Transfer z/na lotnisko - 95 EUR (Frankfurt), 175 EUR (Stuttgart), 195 EUR (Frankfurt-Hahn) - w jedną stronę 
 • Dopłata do wyżywienia HB u rodzin goszczących - 95 EUR/os/tydzień,
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Pakiet zajęć dodatkowych dla dziecka 105 EUR/tydzień
 • Zajęcia dodatkowe dla dorosłych (wycieczki, rejsy statkiem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów). Zajęcia w szkole, np. wieczory filmowe, wspólne spacery po mieście itp. są bezpłatne;
 • Lunch dla dziecka w szkole - 90 EUR/tydzień
 • Depozyt w przypadku zakwaterowania u rodziny goszczącej- 100 EUR
 • Depozyt w przypadku zakwaterowania w apartamencie- 200 EUR

...........................................................................................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+