szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Kurs językowy dla młodzieży - Summer School Bosworth Independant College (Northampton, Wielka Brytania)

Opis szkoły:

Bosworth  Independent College  to całoroczna prywatna szkoła z internatem, która kształci dzieci i młodzież całego świata. Założona w 1977 roku szkoła w okresie wakacyjnym organizuje kursy językowa dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. 

Bosworth  Independent College znajduje się w  Northampton - mieście położonym w środkowej Anglii, dokąd łatwo dostać się z lotniska Londyn Luton czy Birmingham oraz zaledwie godzinę drogi pociągiem od centrum Londynu. Northampton to miasto tętniące zyciem, które oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających je osób. BSI znajduje się niedaleko ścisłego centrum miasta i dysponuje własnym kampusem dla uczniów.

Zajęcia odbywają się w dwóch głównych budynkach na kampusie-  Nazareth House  oraz  Queen's  i są prowadzone przez nauczycieli, którzy w ciągu roku prowadzą zajęcia dla brytyjskich uczniów. Kolejny budynek,  Bosworth Hall , został niedawno odnowiony - tutaj uczniowie mogą korzystać z sal rekreacyjnych, restauracji i bistro czy strefy relaksu.
Uczestnicy kursu są zakwaterowani na kampusie, w osobnych akademikach dla dziewczyn i chłopców. 
Akredytacje i członkostwa:


Opis kursu:


Kurs językowy w  Bosworth Independent College  stanowi idealny wybór dla zmotywowanej do nauki młodzieży, która przygotowuje się np. do przystąpienia do egzaminów GCSEs, A-Levels lub innych egzaminów z wiedzy ogólnej zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w innych krajach.  Zajęcia językowe odbywają się rano, uczestnicy kursu są podzieleni na grupy według zaawansowania językowego (w pierwszym dniu przystępują do testu poziomującego). Nacisk kładziony jest na wszystkie cztery umiejętności komunikacyjne-  słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie . Uczniowie przygotowują w grupach projekty i prezentują je reszcie grupy, a także przygotowują krótkie wystąpienia, co ma ich zachęcić do  pokonania bariery językowej . Każdy uczestnik kursu co dwa tygodnie podchodzi do testu, który pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. 

Popołudniami, uczniowie spotykają się w auli lub na dworze- zajęcia mają na celu integrację uczestników kursu, a także pozwalają w praktyce wykorzystać umiejętności zdobyte na zajęciach. Bloki zajęć opierają się na wybranym temacie związanym np. z historią, polityką czy życiem współczesnym. W trakcie zajęć poruszane są tematy powiązane z zaplanowanymi wycieczkami całodniowymi, dzięki czemu uczniowie doskonale wiedzą gdzie jadą i co zwiedzają.

Szkoła oferuje duży wybór  warsztatów , które zastępują popołudniowe zajęcia integracyjne (w przypadku wyboru danej opcji). Prowadzone przez profesjonalistów zajęcia są skierowane do uczniów o sprecyzowanych zainteresowaniach, którzy nie chcą porzucać swojego hobby na okres wakacji. Do wyboru są następujące warsztaty tematyczne:  sztuki piękne i użytkowe, tennis, kręcenie filmów, go-karty. 
Przykładowy program zajęć:Dostępność:lipiec - sierpieńLekcji/Tydzień:20 zajęć/tydzień
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:max. 12 osób
Czas trwania:min. 2 tygodnieData rozpoczęcia:1 czerwca - 5 sierpnia 2018
Godziny zajęć:rano i po południuPoziom języka:Beginner - Advanced
Wiek:12 - 17 lat  

Zakwaterowanie:

Uczestnicy kursu są zakwaterowani na kampusie w osobnych akademikach dla dziewczyn i chłopców. Dostępne są pokoje jedno i dwuosobowe, łazienki są dzielone z innymi uczniami. Na terenie budynków znajduje się również pralnia oraz wspólne pokoje rekreacyjne, wyposażone w komputery czy stoły do gry w ping-ponga. Dostępny jest bezprzewodowy internet wi-fi. 

Uczniowie pozostają pod opieką kadry szkoły również w akademikach.

Zakwaterowanie obejmuje wyżywienie w formie 3 posiłków dziennie (śniadanie, lunch i obiadokolacja). 


Zajęcia dodatkowe:


Uczestnicy kursu biorą udział w dwóch całodniowych wycieczkach w środy i soboty. Pośród zwiedzanych miejsc i atrakcji są miedzy innymi: Stratford-upon-Avon, spływ szkutami po rzece Cam, park rozrywki Alton Towers, Londyn.

Wieczorami, między 19:00 a 21:00, uczniowie wspólnie spędzają czas na terenie kampusu. Organizowane są wieczory filmowe, pokazy kulinarne, pokaz talentów, wspólne gry czy wyjścia na basen. 

Przez cały czas uczestnicy kursu pozostają pod nadzorem kadry szkoły.


Cennik

Czas trwania PAKIET
2 tygodnie 1659 GBP
3 tygodnie 2488 GBP
4 tygodnie 3318 GBP

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego- 20 zajęć/tydzień
 • Zakwaterowanie na kampusie w pokoju jedno lub dwuosobowym
 • Wyżywienie Full Board
 • Zajęcia dodatkowe i rekreacyjne
 • Dwie całodniowe wycieczki w tygodniu
 • 24-godzinną opiekę kadry szkoły
 • Materiały do nauki

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Anglii (przyjazd i wyjazd w niedzielę)
 • Transfer z i na lotnisko
 • Kieszonkowe
 • Warsztaty popołudniowe - sztuki piękne i sztuki użytkowe - 126 GBP/tydzień, tenis - 231 GBP/tydzień, kręcenie filmów - 294 GBP/tydzień, go-karty - 609 GBP/tydzień (warsztaty odbywają się 4 razy w tygodniu)
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu Signal Iduna - około  25 PLN/tydzień
Dzień przyjazdu i wyjazdu: niedziela
procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+