szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Trzy Stolice ze szkołą Bucksmore - wycieczka objazdowa po Wielkiej Brytanii i kurs języka angielskiego

Opis obozu:

Szkoła Bucksmore organizuje wyjątkowy letni obóz językowy dla młodzieży będący jednocześnie edukacyjną  wycieczką objazdową po Wielkiej Brytanii. Głównymi atrakcjami są trzy stolice Zjednoczonego Królestwa - Londyn (Anglia), Edynburg (Szkocja) oraz Cardiff (Walia), ale na trasie zwiedzania znajdują się również inne ciekawe atrakcje, w tym historyczne miasto York, malownicza kraina jezior  Lake District oraz tajemniczy kamienny krąg Stonehenge. Podczas tej dwutygodniowej wyprawy młodzi podróżnicy będą mieli okazję doświadczyć kulturowej różnorodności, która charakteryzuje Wielką Brytanię oraz odwiedzić znacznie więcej atrakcji niż podczas standardowego pobytu na kampusie.

Program Trzy Stolice to doskonała propozycja dla młodzieży, która chciałaby bliżej poznać kulturę i historyczne dziedzictwo Wielkiej Brytanii. Może również stanowić urozmaicenie stacjonarnego pobytu na jednym z kampusów Bucksmore.
Program obejmuje 30 godzin nauki języka angielskiego. Większość lekcji grupowych odbędzie się w Edynburgu. Ponadto, w trakcie trwania wycieczki  uczestnicy biorą udział w projektach językowych,  tematem których są różne aspekty angielskiej, szkockiej i walijskiej kultury.

Londyn (4 noclegi)
Program Trzy Stolice rozpoczyna się w Londynie (dwa pierwsze dni), mieście pełnym historii, kultury oraz jednych z najwspanialszych zabytków architektury w Europie.  Uczestnicy będą mogli doświadczyć wszystkiego, co najlepszego Londyn ma do zaoferowania, w tym zwiedzanie Tower of London, zakupy na słynnej ulicy handlowej Oxford Street, musical w jednym z teatrów na West End oraz wizytę w Shakespeare's Globe.

York (1 nocleg)
Po pierwszej nocy spędzonej w Londynie następnym miejscem na trasie wycieczki jest York, miasto, którego historia sięga czasów najazdów Wikingów oraz które odegrało ważną rolę w czasie angielskiej wojny domowej oraz  Wojny Róż. Podobnie jak Londyn, York posiada wiele średniowiecznych zabytków architektury w tym gotycką katedrę York Minster, która zbudowana została pod koniec XIV wieku. Uczestnicy przespacerują się również  wąską zabytkową uliczką The Shambles, wzdłuż której ciągną się 700-letnie budynki o charakterystycznej drewnianej konstrukcji.

Edynburg (6 noclegów)
Najwięcej czasu uczestnicy będą mieli na zwiedzanie stolicy Szkocji. Zbudowany wokół wygasłego wulkanu Edynburg od XI wieku był siedzibą szkockich monarchów do czasu, gdy w 1603 roku Jakub I został  królem obu państw i przeniósł się do Londynu. Zabytkowe części miasta - Old Town oraz New Town znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W sierpniu w mieście odbywa się słynny festiwal teatralny Edinburgh Fringe Festival, który przyciąga turystów niezwykłą różnorodnością występów i przedstawień. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jeden z  festiwalowych występów,  zwiedzić historyczne centrum miasta, zamek Edinburgh Castle oraz Holyrood Park i Arthur's Seat.

Lake District
(1 nocleg)
Region Lake District w północno-zachodniej części Anglii stanowi jeden z najpiękniejszych przykładów angielskiego sielskiego krajobrazu i jest jednocześnie Parkiem Narodowym. Okolica ta słynie z wspaniałych widoków przyrody, które stały się inspiracją dla znanego angielskiego poety, Williama Wordswortha, oraz innych poetów okresu romantyzmu. W drodze z Ambleside do Cardiff, uczestnicy zwiedzą słynny stadion Old Trafford w Manchesterze.

Cardiff (2 noclegi)
Cardiff jest największym miastem w Walii i może pochwalić się wieloma instytucjami kulturowymi oraz sportowymi. Podczas wizyty w stolicy Walii, uczestnicy zwiedzą liczący prawie 1000 lat zamek Cardiff oraz odwiedzą Muzeum Historii Naturalnej. W drodze powrotnej z Cardiff, uczestnicy zwiedzą słynny Stonehenge.

Zakwaterowanie:

Rezydencja/hotel/hostel

Londyn (4 noclegi) - Podczas pobytu w Londynie uczestnicy będą zakwaterowani w rezydencji studenckiej należącej do Goldsmiths College, który zlokalizowany jest w pobliżu dzielnicy Greenwich oraz znanego parku Grenwich Park, gdzie mieści się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne oraz Muzeum Morskie. W obrębie kampusu szkoły znajduje się rozległy teren rekreacyjny. Goldsmith College cieszy się też królewską aprobatą, ponieważ do jego niedawnych absolwentek należy księżniczka Beatrice. Uczestnicy zakwaterowani są w jednoosobowych pokojach. Każde sześć pokoi połączone jest wspólnym korytarzem. Dojazd pociągiem  do centrum Londynu zajmuje około 10 minut.

York (1 nocleg)
- Uczestnicy będą  zakwaterowani  w  trzygwiazdkowym hotelu zlokalizowanym na przedmieściach Yorku, w pokojach dwuosobowych.

Edynburg (6 noclegów) - Podczas pobytu w Edynburgu, uczestnicy będą zakwaterowani w rezydencji studenckiej uniwersytetu Heriot-Watt, w pokojach jednoosobowych.

Lake District (1 nocleg) - Uczestnicy będą zakwaterowani w wieloosobowych pokojach typu dorm, w hostelu młodzieżowym w mieście Ambleside zlokalizowanym nad jeziorem Windermere, największym naturalnym jeziorem w Anglii.

Wyżywienie w formie FB obejmuje 3 posiłki dziennie.
Podczas pobytu w Londynie oraz w Edynburgu dostępna jest pralnia. W większości miejsc zakwaterowania dostępny jest również Internet.  Uczestnicy mają do dyspozycji prywatny autokar.

Zajęcia :

Dużą część programu wypełniają atrakcje, które znajdują się na trasie wycieczki. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić stadion piłkarski drużyny Manchester United, Old Trafford, w tym niedostępne dla publiczności szatnie, z których nie raz korzystali tacy wielcy piłkarze jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham.
Na ostatnim odcinku wyprawy, z Cardiff do Londynu, uczestnicy zatrzymają się, aby zwiedzić Stonehenge, tajemniczy kamienny krąg, który przypuszczalnie liczy około 5000 lat.
Ponadto, w programie zajęć dodatkowych znajduje się również mnóstwo atrakcji organizowanych na kampusach w miejscach pobytu. Zajęcia wieczorne zostały przygotowane w specjalny sposób, tak aby uczestnicy doskonalili język angielski, ale również lepiej poznali i zrozumieli kulturę Wielkiej Brytanii oraz przede wszystkim, aby czas upłynął im na dobrej zabawie i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Jedną z najciekawszych atrakcji zarówno wśród uczestników, jak i opiekunów, stanowi nauka tradycyjnego szkockiego tańca Ceilidh.

Dostępność:lipiec - sierpieńTyp grupy:międzynarodowa
Liczebność grupy:max 11Czas trwania:2 tygodnie
Data rozpoczęcia:31 lipca - 14 sierpnia 2018Poziom języka:Beginner - Advanced
Wiek:13 - 16 lat  

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego - 30 godzin/2 tygodnie
 • Zakwaterowanie w Londynie, Yorku, Edynburgu, Lake District oraz w Cardiff
 • Wyżywienie FB (3 posiłki dziennie)
 • Dodatkowe zajęcia wieczorne
 • Transport prywatnym autokarem
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie Bucksmore
 • Transfer z/na lotnisko (Heathrow, Gatwick) - przyjazd i wyjazd tylko w wyznaczonych dniach (wtorki)
 • Dostęp do Internetu na terenie kampusów

Cennik

Czas trwania PAKIET
31 lipca - 14 sierpnia 2018 2200 GBP

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Londynu
 • Kieszonkowe
 • Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna - ok. 25 PLN / tydzień

..........................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+