szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Ferie dla maturzystów - kurs języka francuskiego w Paryżu - Paris Langues (40 lekcji/2 tygodnie)

Opis szkoły:

Szkoła Paris Langues została założona w 1992 roku z inicjatywy CEI/Club des 4 Vents i posiada rekomendację francuskiego Ministerstwa Edukacji. Siedziba szkoły mieści się w centrum Paryża, blisko Montparnasse, w budynku FIAP Jean Monnet - francuskiej organizacji zajmującej się promocją wyjazdów młodzieży do Francji. W budynku mieści się również restauracja, dyskoteka, kafeteria oraz sala komputerowa z dostępem do bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Paris Langues jest szkołą, która organizuje kursy językowe w ciągu całego roku, przeznaczone dla osób ze wszystkich krajów świata, które pragną doskonalić swój język francuski.

Opis kursu:

Standardowy kurs języka francuskiego obejmuje 20 lekcji (15 godzin) tygodniowo. Zajęcia odbywają się w godzinach od 09:00 do 12:00 (w poniedziałek od 10:00 do 13:00) i przeznaczone są na ogólną naukę języka francuskiego tj. równomierne doskonalenie wszystkich umiejętności językowych w tym mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Każda lekcja trwa 45 minut. Zajęcia odbywają się w grupach od 8 do maksymalnie 12 osób. Kursy odbywają się na poziomach zaawansowania od początkującego (A0) do zaawansowanego (C1).
Lektorzy wykorzystują metodę komunikacyjną, dzięki czemu uczestnicy uczą się praktycznego wykorzystania języka francuskiego w różnych codziennych sytuacjach. Podczas zajęć wykorzystywane są rozmaite materiały pomocnicze w tym teksty i dialogi, nagrania audio i video, piosenki, artykuły z gazet czy fragmenty literatury francuskiej. Pozwala to na stopniowe doskonalenie zasad gramatyki, poszerzenie zasobu słownictwa, ćwiczenie wymowy oraz doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu.

Dostępność:ferie zimoweLekcji/Tydzień:20
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:max 12
Czas trwania:2 tygodnieData rozpoczęcia:dowolny poniedziałek ferii zimowych
Godziny zajęć:09:00 - 12:00Poziom języka:Beginner - Advanced
Wiek:od 17 lat  

Zakwaterowanie:

Rodziny goszczące. Zakwaterowanie u francuskich rodzin goszczących, które oferują pobyt w pokoju 1-osobowym oraz wyżywienie BB (śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje). Rodziny zlokalizowane są w centrum lub na przedmieściach Paryża (Neuilly, Auteuil, Boulogne) w pobliżu stacji metra. Dojazd do szkoły zajmuje maksymalnie 30-45 minut. Niektóre rodziny goszczą również innych studentów międzynarodowych.

Rezydencja FIAP-Jean Monnet. Rezydencja studencka mieści się w tym samym budynku co szkoła Paris Langues. Oferuje zakwaterowanie w nowoczesnych i komfortowo wyposażonych pokojach 2-osobowych. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę i toaletę, gdzie dostępne są również ręczniki. Pokoje sprzątane są codziennie. W budynku rezydencji znajduje się również restauracja, kafeteria, bar, taras, kafejka internetowa oraz dyskoteka. Zakwaterowanie dostępne jest od godziny 14:00 w dniu przyjazdu do godziny 9:00 w dniu wyjazdu. Wyżywienie w formie HB obejmuje śniadanie i obiadokolację w samoobsługowej restauracji.

Zajęcia dodatkowe:

W każdą środę szkoła oferuje wyjście do kina, zwiedzanie muzeum bądź wycieczkę z przewodnikiem.

Cennik

Czas trwania Kurs + Rodzina goszcząca BB SGL Kurs + Rezydencja FIAP-JM DBL HB
2 tygodnie 1020 EUR
1273 EUR

Opłata rejestracyjna: 150 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka francuskiego - 20 lekcji / tydzień
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybranej opcji
 • Test wstępny oraz certyfikat uczestnictwa
 • Materiały do nauki
 • Opłaty rejestracyjne szkoły
 • Korzystanie z czytelni oraz Internetu Wi-Fi w szkole

NB - bez wyżywienia, BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje, SGL - pokój jednoosobowy, DBL - pokój dwuosobowy

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Francji
 • Transfer z/na lotnisko CDG i Orly - 95 EUR (w 1 stronę), 170 EUR (w 2 strony); Beauvais - 160 EUR (w 1 stronę), 290 EUR (w 2 strony)
 • Dopłata do wyżywienia HB (rodzina goszcząca) - 54/tydzień
 • Dodatkowe wycieczki i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu - ok. 25 PLN/tydzień

....................................................................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+