szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Ferie dla maturzystów - Austria oferta B: Actilingua Wiedeń 50 lekcji

Opis szkoły:

Szkoła ActiLingua Academy od 2008 roku mieści się w nowym, wyremontowanym budynku, który zlokalizowany jest w centrum Wiednia, w pobliżu zamku Belvedere i w odległości około 15 minut jazdy autobusem od Stephanplatz. Szkoła dysponuje wygodnymi i doskonale wyposażonymi salami zajęć. Studenci mogą również korzystać z multimedialnej biblioteki, komputerów z dostępem do Internetu, bezprzewodowego Internetu Wi-Fi oraz pokoju wypoczynkowego. Szkoła posiada drugi budynek, ActiLingua-Dependance Sacré Coeur, który mieści się bezpośrednio w sąsiedztwie głównego budynku i dysponuje dodatkowymi 15 salami wykładowymi. Oba budynki wyposażone są w klimatyzację.

ActiLingua jest centrum egzaminacyjnym ÖSD. Wszyscy nauczyciele to profesjonalni lektorzy, którzy podczas zajęć korzystają z najlepszych podręczników oraz własnych publikacji ActiLingua oraz z najnowocześniejszych udogodnień technicznych. Szkoła posiada również własną, niedawno odrestaurowaną rezydencją dla studentów. ActiLingua w doskonały sposób łączy naukę z atrakcyjnym programem kulturalno-rozrywkowym.

Akredytacje szkoły


Opis kursu:

Kurs języka niemieckiego - 25 lekcji tygodniowo
Zajęcia odbywają się w małych 8-12 osobowych grupach. Program kursu skupia się na doskonaleniu wszystkich umiejętności językowych - mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania oraz praktycznym ćwiczeniu zagadnień gramatycznych, słownictwa i wymowy. Zajęcia w każdej grupie prowadzone są na przemian przez dwóch różnych lektorów.
Kurs z 25 lekcjami tygodniowo obejmuje naukę języka ogólnego (20 lekcji/tydzień) oraz program zajęć kulturowych (5 lekcji, 2-3 razy w tygodniu) obejmujący zwiedzanie Wiednia, wykłady np. na temat muzyki, literatury, sztuki i historii Austrii, kurs walca wiedeńskiego itp. Każda lekcja trwa 45 minut. Zajęcia odbywają się w godzinach od 09:00 do 12:15 (w tym przerwa od 10:30 do 10:45) lub w godzinach popołudniowych od 14:15 do 17:30, od poniedziałku do piątku.

Dostępność:ferie zimoweLekcji/Tydzień:25
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:8-12
Czas trwania:2 tygodnieData rozpoczęcia:dowolny poniedziałek ferii zimowych
Godziny zajęć:09:00 - 14:00Poziom języka:Beginner - Advanced
Wiek:od 16 lat  

Zakwaterowanie:

Rodzina goszcząca. Szkoła oferuje zakwaterowanie u starannie dobranych rodzin goszczących. Studenci mają do wyboru pokoje jedno lub dwuosobowe. Łazienka i kuchnia dzielone są z resztą domowników. Studenci mieszkający u rodzin goszczących mogą wybrać wyżywienie w formie HB - dwóch posiłków dziennie, BB - samego śniadania lub całkowicie zrezygnować z wyżywienia.
Ta forma zakwaterowania to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Ponadto, studenci mieszkający u rodzin goszczących mają możliwość ćwiczenia języka poza zajęciami w szkole.

Rezydencja ActiLingua.
Apartamenty Standard. Zakwaterowanie w pokoju jedno lub dwuosobowym wchodzącym w skład większego apartamentu o powierzchni 60-75m2, wyposażonego w telewizor, radio, Internet Wi-Fi, kuchnię oraz łazienkę. Pokoje sprzątane są raz w tygodniu.

Apartament Studio. Zakwaterowanie obejmuje pobyt w prywatnym apartamencie studio o powierzchni 30-40m2, wyposażonym w kuchnię, TV, radio, Wi-Fi/WLAN oraz łazienkę i toaletę. Pokoje sprzątane są raz dziennie od poniedziałku do piątku. W apartamentach zapewniony jest komplet pościeli oraz ręczniki. Kuchnia jest w pełni wyposażona (lodówka, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, naczynia i sztućce).

Szkoła oferuje również dwie opcje wyżywienia: BB - śniadanie, serwowane w szkolnej rezydencji oraz HB - śniadanie, serwowane w rezydencji i lunch w jednej z restauracji w pobliżu szkoły. Dojazd z rezydencji do szkoły zajmuje około 10-15 minut komunikacją miejską.


Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia dodatkowe
Szkoła oferuje ciekawy program zajęć dodatkowych, który obejmuje między innymi: zwiedzanie Wiednia, spacery szlakiem architektury baroku, szlakiem jugnedstil czy projektów Hundertwassera, spacery szlakiem średniowiecznego Wiednia, zwiedzanie katedry św. Stefana, wizyta w dzielnicy Blutgasse, zajęcia sportowe (siatkówka, piłka nożna, jazda na rowerze itp.), warsztaty kulinarne, wizyty w pubach i kafejkach, dyskoteki. W weekendy organizowane są całodniowe wycieczki np. do Salzburga, Budapesztu, nad jezioro Neusiedl, do Graz, Baden czy regionu Wachau.

Cennik

Czas trwania Kurs (bez zakwaterowania) Kurs + zakwaterowanie u rodzin goszczących (bez wyżywienia) Kurs + zakwaterowanie w rezydencji (bez wyżywienia)
2 tygodnie 433 EUR
829 EUR
849 EUR

Opłata rejestracyjna: 0 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka niemieckiego - 20 lekcji języka niemieckiego + 5 lekcji kulturowych/tydzień
 • Zakwaterowanie według wybranej opcji
 • Test wstępny i końcowy
 • Podręcznik (wypożyczenie), materiały do nauki, pakiet powitalny, karty rabatowe
 • Program zajęć pozalekcyjnych
 • Dostęp do Internetu w szkole
 • Dostęp do biblioteki multimedialnej


Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Wiednia
 • Transfer z/na lotnisko/stację kolejową - 40 EUR (w 1 stronę)
 • Bilety komunikacji miejskiej - ok. 16,20 EUR/tydzień
 • Bilety dojazdowe na wycieczki oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Depozyt zwrotny za zakwaterowanie - 100 EUR
 • Dopłata do wyżywienia: śniadania - 49 EURO/tydzień, dwa posiłki dziennie - 131 EURO/tydzień
 • Wycieczki - 25-70 EUR (całodniowa); 10-40 EUR (półdniowa)
 • Kieszonkowe (około 65 EUR/tydzień)
 • Ubezpieczenie turystyczne KL, NW i bagażu - około 25 PLN/tydzień

........................................................................................................................................................................................................................

procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+