szukaj kursów / obozów

Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

Kurs języka niemieckiego w Berlinie, did deutsch-institut - 24 lekcje / tydzień

Opis szkoły:

did deutsch-institut to marka, której warto zaufać - to niezwykle nowoczesna szkoła sieciowa specjalizująca się w kursach języka niemieckiego jako języka obcego. DID posiada swoje oddziały w Berlinie, Monachium, Hamburgu i Frankfurcie.

Na Oranienburger Strasse wieczorem życie tętni jak w mało którym innym miejscu w stolicy. Spragnieni rozrywki berlińczycy przechadzają się po tej długiej na kilometr ulicy, znajdującej się pomiędzy Hekeschem Markt i Friedrichstrasse. Znajduje się tam około 40 klubów i kawiarni, wiele małych kin oraz teatrów.


W zacisznej i ustronnej części tej ulicy mieści się szkoła DID. Na dwóch piętrach znajdują się przestronne, jasne sale wykładowe, które zapewniają naukę w komfortowych warunkach. Na miejscu do dyspozycji studentów jest również kawiarenka z dostępem do Internetu. Po zajęciach można skorzystać z tarasu widokowego znajdującego się na dachu budynku. Można tam napić się kawy lub odpocząć między zajęciami. Na terenie całej szkoły dostępny jest również Internet bezprzewodowy.


Akredytacje szkoły


Opis kursu:

Kurs Standard 24. Kurs intensywny obejmuje kurs Standard w wymiarze 20 lekcji tygodniowo oraz dodatkowe 4 lekcje tygodniowo (wtorek i czwartek) przeznaczone głównie na konwersacje. Program kursu Standard obejmuje doskonalenie wszystkich umiejętności językowych, przede wszystkim rozumienia ze słuchu, mówienia i czytania oraz ćwiczenie gramatyki. Lektorzy prowadzą zajęcia w sposób interaktywny, włączając do udziału w zajęciach wszystkich studentów w grupie. Tematyka zajęć nawiązuje do rozmaitych sytuacji życia codziennego. Kurs skupia się na praktycznym wykorzystywaniu języka niemieckiego, dzięki czemu studenci zdobywają solidne podstawy do swobodniejszego porozumiewania się w języku niemieckim oraz poznają lepiej niemiecką kulturę i obyczaje. Zajęcia odbywają się od 9:00 do 12:30 (przerwa od 10:30 do 11:00) od poniedziałku do piątku.
Tematyka konwersacji, poza sytuacjami z życia codziennego, nawiązuje również do aktualnych wydarzeń w Niemczech i na świecie. Zajęcia popołudniowe odbywają się w godzinach od 13:00 do 14:30 (wtorki i czwartki). W każdą środę w godzinach popołudniowych można również skorzystać z centrum nauki indywidualnej oraz konsultacji z nauczycielem.
W miesiącach letnich zajęcia mogą się również odbywać w godzinach popołudniowych (13:00-18:00).
Każda lekcja trwa 45 minut.

Dostępność:w ciągu rokuLekcji/Tydzień:24
Typ grupy:międzynarodowaLiczebność grupy:10-15
Czas trwania:minimum 1 tydzieńData rozpoczęcia:każdy poniedziałek
Godziny zajęć:09:00 - 12:05Poziom języka:dowolny
Wiek:od 17 lat  

Zakwaterowanie:

Pokój prywatny - zakwaterowanie obejmuje pobyt w pokoju jednoosobowym, w mieszkaniu dzielonym z innymi studentami lub gospodarzami. Łazienka oraz kuchnia dzielone są z pozostałymi mieszkańcami.

Rodziny goszczące - rodziny oferują zakwaterowanie w pokojach 1 i 2-osobowych oraz wyżywienie w formie BB (śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje). Kuchnia oraz łazienka dzielone są z gospodarzami. Rodziny zlokalizowane są w odległości 10-30 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły.

Rezydencja/hotel - szkoła oferuje zakwaterowanie w hotelach w dwóch kategoriach: standardowy lub ekskluzywny, w pokojach jedno- i dwuosobowych. Zakwaterowanie dostępne jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
Hotele A&O (standardowy) - hotel A&O Berlin Hauptbahnhof zlokalizowany jest w odległości około 10 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Dojście do szkoły piechotą zajmuje około 30 minut. Pokoje z prywatną łazienką oraz TV. Do dyspozycji uczestników jest również pralka, komputer stacjonarny oraz bezprzewodowy Internet Wi-Fi (płatne dodatkowo). Zakwaterowanie obejmuje wyżywienie w formie BB (śniadania). Hotel A&O Berlin Mitte zlokalizowany jest w odległości około 30 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Pokoje z prywatną łazienką oraz wyżywienie w formie BB (śniadania).

Hotele Meininger
(ekskluzywny) - pokoje z prywatną łazienką wyposażone są w TV, telefon, klimatyzację i suszarkę do włosów. W pokoju dostępny jest bezprzewodowy internet Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest również pralka, suszarka, aneks kuchenny oraz komputery stacjonarne (dodatkowa opłata). Wyżywienie w formie BB (śniadania). Hotele znajdują się w dwóch lokalizacjach: jeden w odległości około 10 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły, drugi w odległości około 8 minut piechotą.

Apartament studio - zakwaterowanie w jednopokojowym mieszkaniu, wyposażonym w łazienkę, w pełni wyposażoną małą kuchnię lub aneks kuchenny oraz telewizor. Zapewniona jest również pościel oraz ręczniki. Niektóre apartamenty zlokalizowane są w pieszej odległości od szkoły, inne w odległości około 15 minut jazdy komunikacją miejską. Apartamenty dostępne są wyłącznie dla studentów, którzy ukończyli 18 lat, przy rezerwacji kursu na minimum 4 tygodnie. Przy rezerwacji wymagany jest depozyt zwrotny w wysokości 100 EUR.
Zajęcia dodatkowe:

Szkoła organizuje zajęcia pozalekcyjne, których głównym celem jest zapoznanie studentów z kulturowymi atrakcjami Berlina. Zwiedzanie miasta obejmuje między innymi: alternatywne centrum kultury Tacheles, Synagogę, Hekeschen Markt, Reichtag, Plac Poczdamski czy spacer po Berlin Mitte - historycznym centrum Berlina.
Raz w tygodniu odbywa się też projekcja jednego z klasycznych filmów kinematografii niemieckiej. W weekendy szkoła organizuje dłuższe wycieczki np. do Poczdamu.

Cennik

Czas trwania Tylko kurs Kurs + zakwaterowanie u rodziny goszczącej BB Kurs + zakwaterowanie u rodziny goszczącej HB Kurs + zakwaterowanie w pokoju prywatnym Kurs + zakwaterowanie w hotelu A&O BB Kurs + zakwaterowanie w hotelu Meininger BB
1 tydzień 250 EUR
455 EUR
505 EUR
405 EUR
520 EUR
650 EUR
2 tygodnie 460 EUR
870 EUR
970 EUR
770 EUR
1000 EUR
1260 EUR
3 tygodnie 670 EUR
1285 EUR
1435 EUR
1135 EUR
1480 EUR
1870 EUR
4 tygodnie 880 EUR
1700 EUR
1900 EUR
1500 EUR
1960 EUR
2480 EUR

Opłata rejestracyjna: 150 PLN

Cena obejmuje:

 • Kurs języka niemieckiego - 24 lekcje / tydzień
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybranej opcji
 • Test wstępny
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • 2 zajęcia dodatkowe w tygodniu (bilety wstępu oraz transport płatne dodatkowo)
 • 1 wycieczka w tygodniu (bilety wstępu oraz transport płatne dodatkowo)

Dodatkowe koszty:

 • Opłata rejestracyjna TEE - 150 PLN
 • Dojazd do Berlina
 • Transfer z dworca/lotniska - 75 EUR w jedną stronę
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Podręcznik i materiały do nauki - ok. 20 EUR
 • Dopłata sezonowa (04.07-26.08.2016) do kursu - 35 EUR/tydzień
 • Dopłata sezonowa (03.07-27.08.2016) do zakwaterowania u rodziny goszczącej i w pokoju prywatnym - 15 EUR/tydzień

.......................................................................................................................................................................................................................................
procedura rejestracji Drukuj Umowa do pobrania Zapytaj konsultanta

telefon

Pn - Pt, 9:00 - 17:00

INFOLINIA

+48 32 307 04 38


Google+